Славия с труден успех срещу Витоша

Славия победи трудно с 3:2 Витоша

Гол на Калоян Кръстев в самия край донесе пълен обрат в резултата и победа на Славия с 3:2 срещу Витоша Бистрица, в мач от първия кръг на Първа лига.

"Белите" изравняваха на два пъти в резултата, а Кръстев вкара победния гол в 88-та минута.

Витоша поведе в 11-та минута с гол на Георги Амзин, който стреля извън наказателното поле и топката влетя в десния ъгъл на пазената от Антониос Стергиакис врата.

Само две минути по-късно обаче Дарко Тасевски пусна извеждащ пас към Янис Карабельов, който завърши атаката с удар ниско в близкия ъгъл на Кристиян Кацарев и Славия изравни за 1:1.

"Белите" пропуснаха чисто положение чрез Радослав Кирилов още в атаката си след гола, а Витоша поведе отново в 23-та минута.

Мартин Станкев центрира към Емил Гъргоров и той се разписа със силен шут от около седем метра.

Равенството се задържа до края на полувремето, а Славия изравни след точно час игра.

Това се случи след жестока грешка на вратаря Кацарев, който не успя да улови висока топка в наказателното си поле, а вместо това я свали на пътя на Тасевски.

Македонският халф протегна крак и я вкара в мрежата на гостите за 2:2, записвайки гол и асистенция в мача.

Витоша удари греда 15 минути преди края след силен шут на Теофилос Курупис, а Карабельов пропусна за Славия малко по-късно.

"Белите" все пак стигнаха до победен гол в 88-та минута, когато Милен Гамаков центрира за Кръстев отляво и той стреля с глава в далечния ъгъл за крайното 3:2.