Белгийски успех в 10-ия етап на Тура

Вут ван Аерт (в центъра) спринтира към финала.

Белгиецът Вут ван Аерт спечели десетия етап от колоездачната Обиколка на Франция.

Той триумфира по 217.5-километровото трасе от Сент-Флур до Алби с време 4:49:39 часа, за да запише първи етапен успех в Тур дьо Франс. Той беше най-бърз във финалния спинт, като изпревари само с няколко сантиметра Елиа Вивиани (Италия). Трети завърши Кейлъб Юън (Австралия).

Представителят на домакините Жулиан Алафилип завърши 11-и с времето на победителя и увеличи преднината си в генералното класиране на 1:12 минути пред защитаващият титлата си Герайнт Томас (Великобритания) и на 1:16 минути пред Еган Бернал (Колумбия).

Томас финишира 12-и днес, а Бернал остана 14-и, като те бяха в челната група и не загубиха време от Алифилип. Проблеми имаха Джулио Чиконе (Италия) и Тибо Пино (Франция), които бяха втори и трети в общото подреждане преди днешния старт.

Чиконе изостана на повече от две минути днес вече е десети с пасив от 2:32 минути, а Пино загуби повече от минута и половина и е 11-и на 2:33 минути.