Белгиец спря Кузманов в Холандия

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Амерсфоорт (Холандия) с награден фонд 46 600 евро, като загуби с 3:6, 6:1, 1:6 срещу поставения под номер 2 в схемата Кимер Копеянс (Белгия).

Двамата си размениха по един пробив за начало на мача, а белгиецът стигна и до още два за 4:3 и 6:3, с което сложи и край на първия сет. Кузманов обаче се реваншира във втория, в който не загуби собственото си подаване нито веднъж и спечели три пъти това на съперника. Той взе частта с 6:1 и изравни резултата.

Въпреки че бе набрал инерция, Кузманов се провали в последния сет. Той допусна два пробива в първите си два сервис гейма и спечели само един до края на мача, продължил час и 57 минути.