Локомотив (Пловдив) с победа над Славия

Снимка: архив

Локомотив (Пловдив)  постигна първа победа за сезона след домакински успех с 3:2 срещу Славия във втория кръг на Първа футболна Лига.

Двубоят започна отлично за гостите от София. Още в 3-а минута грешка в защитата на Локомотив позволи на Цветелин Чунчуков да се откъсне сам срещу вратаря и да реализира първия гол в мача.

Радостта на „белите“ бе кратка, след като в 13-а минута Димитър Илиев изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Христо Попадийн.

В 21-а минута Локомотив направи пълен обрат след втори гол на Димитър Илиев. Капитанът на "бяло-черните" стреля от движение в мрежата след асистенция на Бирсент Карагерен.

Анте Аралица вкара третия гол за Локомотив в 27-а минута след серия от рикошети и даде солидна преднина на домакините.

През второто полувреме темпото спадна, играта се накъса, а играчите на Златомир Загорчич успяха да върнаха един гол малко преди края. Радослав Кирилов бе точен с прецизен удар в горния ляв ъгъл.