Гръм на "Армията"! Черно море вкара 3 и си тръгна с победата

Черно море победи ЦСКА с 3:1 като гост в среща от втория кръг на първенството ни по футбол Лига. Двубоят започна с преимущество на домакините, които подхождаха лежерно към положенията пред противниковата врата. Али Соу и Евандро се озоваха на чисти позиции, но е успяха да намерят целта.

В 23-ата минута Исмаил Иса се измъкна по лявото крило с лекота надигра Нуно Томаш и с диагонален удар откри резултата в полза на Черно море. ЦСКА опита да стигне бързо до изравнителен гол, но Соу направи нов пропуск. В 37-ата минута Мартин Минчев проби отляво и навлезе в наказателното поле, след което последва центриране, което срещна ръката на Стойчо Атанасов. Съдията Георги Кабаков веднага отсъди дузпа, която Родриго превърна в гол. В края на полувремето Тиаго не успя да завърши добра атака на своя тим.

ЦСКА започна устремно втората част и създаде напрежение пред Дюлгеров. Младият страж първо отрази удар от фаул на Жеферсон, а при добавка отказа и Евандро. В 58-ата минута бразилският нападател на "червените" не успя да порази целта с глава от непосредствена близост, след като бе изпуснат от защитата на Черно море.

Само 120 секунди по-късно "моряците" стигнаха до трети гол, който падна след нова неубедителна игра в защита. Иса запази топката и подаде към Родриго, а той с диагонален удар направи 3:0. В 74-ата минута Тони Уот засече в мрежата на Дюлгеров центриране на Соломон-Отабор.

Черно море завърши срещата в намален състава. В 87-ата минута Виктор Попов получш втори жълт картон за задържане на Евандро. В заключителните минути Жордао Кардосо направи сериозен пропуск, след като шутира покрай гредата от точката на дузпата.

ЦСКА - Черно море  1:3 (0:2)
0:1 Исмаил Иса 23

0:2 Родриго 37-дузпа

0:3 Родриго 60

1:3 Тони Уот 74

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов (42-Жанио Бикел), Жеферсон Телес, Божидар Чорбаджийски, Рубен Пинто, Греъм Кери (46-Вив Соломон), Евандро Силва, Кристиян Малинов (66-Тони Уот), Тиаго Родригес, Али Соу, Нуно Томаш

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала (76-Жордао Кардосо), Ериксон Андраде (81-Йоану Неагу), Родриго Силва (88-Димитрис Хантакиас), Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса