Мария Мицова е на полуфинал в София

Мария Мицова

Националката Мария Мицова се класира с лекота за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в София.

Левичарката от Русе, която е четвърта поставена в схемата, победи в зала "Европа" само за 25 минути Леонис Юе от Франция с 21:13, 21:6.

За достигане до финала Мицова ще трябва да преодолее и втората Алийе Демирбаг от Турция. Българката е №79 в световната ранглиста, а съперничката ѝ е на 58-а позиция. Мачът ще започне след 17 часа.

"В днешния мач показах стабилна игра, доволна съм. Имах много точна тактика, спазвах я и резултатът е налице - коментира пред БНР Мария. - С турската бадминтонистка сме се срещали два пъти и я победих и двата пъти. Така че я познавам добре".

При мъжете Иван Русев отпадна на четвъртфинал. Той отстъпи на датчанина Дитлев Йегер Холм с 8:21, 10:21 след 26 минути игра.