от 12.00 часа

След 9:0 Лудогорец отстрани Дъ Ню Сейнтс от турнира Лига Европа

Лудогорец победи с 4:0 в Уелс.
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборът Лудогорец се класира за плейофния кръг на турнира Лига Европа. Българският шампион победи с 4:0 първенеца на Уелс – Дъ Ню Сейнтс в срещата реванш в третия предварителен кръг и с общ резултат 9:0 от двата мача продължава в следващата фаза.

Лудогорец започна мача на "Рейскорс Граунд" в Рексъм с осем различни играчи спрямо този преди седмица и логично темпото не бе много високо. Първото добро положение за българския тим се откри пред новото попълнение Стефан Баджи, който в десетата минута стреля покрай вратата от близка дистанция. Открилият се шанс пред "орлите" не доведе до серия опасности пред вратата на Дъ Ню Сейнтс и в следващите минути играта бе доста скучна. Така се стигна до 36-ата минута, в която Лудогорец все пак откри резултата чрез Якуб Шверчок. Полякът получи топката в близост до границата на наказателното поле и с плътен нисък удар октри. Шест минути по-късно Джоди Лукоки вкара за 2:0 след грешка в отбраната на уелсците.

През второто полувреме темпото на игра продължи да бъде много ниско. Лудогорец имаше още няколко добри възможности за нови голове и такива паднаха в последния четвърт час. В 77-мата минута Швиерчок бе точен с глава за 3:0, а в добавеното време Дан Битон с майсторски удар намери горния десен ъгъл на вратата на "светците" за крайното 4:0.

Стойчо Стоев, старши треньор на Лудогорец:  "Лудогрец е по-добрият отбор и е нормално да спечели. Моите уважения към противника, но ние сме отбори от различни класи. Резултатът от първия мач ни даде голяма увереност и днес бе много лесно. При 2:0 имаше спад в играта ни, но това е напълно нормално. Днес имаше добри моменти и съм доволен, че играчите се стараеха да изпълняват задачите си. Спечелихме с лекота. Играчите имат честолюбие и трябва да го защитават на терена, а заедно с това и имиджа на клуба. Във всеки мач един сериозен клуб излиза с идеята да го спечели. През второто полувреме опитахме да спестим сили и това даде шанс на противника да създаде някои положения пред вратата ни. Днес изпробвахме нова схема - с трима вътрешни в средата на терена. Марибор е предмостие към групите на Лига Европа и трябва да направим всичко възможно, за да спечелим и двата мача."

За влизане в групите на вторият по сила европейски клубен турнир футболистите от Разград ще имат за съперник словенския Марибор.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт.