Кристъл Палас изненада Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба с 1:2 като домакин срещу Кристъл Палас, въпреки че "червените дяволи" изравниха само минута преди края на редовното време. Това бе тяхното първо поражение през сезона и те остават с четири точки, колкото вече има и Палас. Юнайтед започна по-активно и беше по-добрият отбор през целия мач, но множество пропуски оставиха домакините без гол в първия половин час. А малко след изтичането му, в 32-та минута, Палас вкара. Джефри Шлуп подаде на съотборника си в ганайския национален тим Джордан Аю сам срещу вратата и нападателят преодоля Давид де Хеа за 0:1. Свирепият натиск на Юнайтед остана безплоден почти до края на мача. В последната минута на редовното време обаче Пол Погба започна атака, която премина през Антони Марсиал и стигна до Даниел Джеймс в наказателното поле. Нападателят стреля и топката попадна в горния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:1. Юнайтед се впусна в атаки за победа, но вместо това загуби мача нелепо. Патрк ван Анхолт спечели избита топка в полето на домакините в третата минута на добавеното време и стреля под плонжа на Де Хеа за крайното 2:1 в полза на Палас.

И останалите гости спечелиха мачовете си в неделния следобед. Саутхемптън се възползва от ранен червен картон на Флорин Андоне и надви с 2:0 Брайтън. Муса Дженепо вкара победния гол в 55-та минута, а Нейтън Редмънд оформи крайния резултат в 90-та. Джейми Варди (38') и Харви Барнс (70') бяха точни за Лестър при успяха 2:1 срещу Шефилд Юнайтед, за който вкара Оливър Макбърни (62'). Марк Нобъл от дузпа (3') и Себастиан Холър на два пъти (64' и 73') пък се разписаха за Уест Хем при победата с 3:1 срещу Уотфърд.