Реал (М) сбърка на "Сантяго Бернабеу"

Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) направи грешна стъпка още във втория кръг на новото футболно първенство, след като завърши 1:1 с Валядолид. Гостите от Валядолид стигнаха до равенството в 88-ата минута чрез бившия юноша на Барселона Серхи Гуардиола, който никога не е играл за мъжете. Френският нападател Карим Бензема даде преднина на Реал и то напълно заслужено, след като Белия балет доминираше през по-голямата част от мача. Бензема откри в 82-ата минута, демонстрирайки чудесните си качества. Той укроти топката с гръб към вратата, обърна се и с обръщането прати топката в долния ъгъл. Сръбският нападател Лука Йович можеше да наруши нулевото равенство минута след като се появи на терена, но ударът му с глава се отби в горната греда. Преди него Гарет Бейл и Хамес Родригес пропуснаха възможности за домакините.

Валядолид почти не атакуваше в мача, но шокиращо изравни едва с втория си удар в мача. Това стана след като Тони Кроос загуби топката и се получи контраатака, за да мине топката между краката на Тибо Куртоа.