Националите ни със загуба и от Ирландия

Мъжкият ни национален отбор по футбол записа още една загуба, този път с 1:3 от Ирландия в контрола, играна на "Авива Стейдиъм" в Дъблин.

Така отборът записа четвърто поредно поражение под ръководството на Балъков и девети пореден мач без успех.

Алан Браун беше точен в 56-ата минута, след като се възползва от грешка на Христо Иванов. Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-ата минута. Кевин Лонг с глава в 82-ата минута върна преднината на домакините, а Иванов отново допусна грешка. Джеймс Колинс в 86-ата минута също се разписа.

Селекционерът Красимир Балъков бе направил девет промени в състава от мача срещу Англия на стадион "Уембли". Наставникът пусна двама пълни дебютанти от първата минута - Христо Иванов и Георги Пашов, а дебютиралият в Лондон Даниел Младенов също за първи път започна от първата минута с националната фланелка.

Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Георги Сърмов, Васил Божиков, Ивелин Попов, Вандерсон, Марселиньо и Галин Иванов бяха оставени на пейката, като единствено Антон Недялков и Кристиян Малинов отново влязоха в стартовия състав.

Защитникът на Лудогорец пък за първи път беше капитан на националния отбор.