Балкан падна в Швеция за Шампионската лига

Снимка: balkan-basket.com

Балкан загуби с 64:79 точки като гост на шведския Сьодертале Кингс в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

След дебютната част домакините взеха аванс след 17:14, а в първите минути на втория период шведите направиха серия от 13:0, която се оказа решителна за крайния изход от срещата.

В следващите две четвъртини тимът на Сьодертале спокойно поддържаше аванса в своя полза и взе аванс преди втората среща. В третата част българският първенец за 2019 година успя да отбележи 24 точки, но това не беше достатъчно, за да бъде избегната загубата.

Най-резултатен за Балкан беше Марко Радонич с 14 точки. Съотборникът му Димитър Димитров добави още 13 точки. От скамейката Михайло Секулович се отличи с 9 точки.

За домакините Дино Пита завърши с 20 точки. Чарлс Калисън реализира още 15 точки за Сьодертале.

Реваншът между двата отбора е в петък в Ботевград.