Ибрахимович класира Лос Анджелис Галакси за плейофите в МЛС

Златан Ибрахимович се разписа в 80-ата минута.
Снимка: lagalaxy.com

Шведският нападател Златан Ибрахимович класира тима си Лос Анджелис Галакси за плейофите в Мейджър Лийг Сокър.

Ветеранът беше в основата на успеха с 2:1 при гостуването на Реал (Солт Лейк) от 32-ия кръг на МЛС. Ибрахимович асистира за първото попадение на Кристиан Павон в 50-ата минута, а след това аржентинецът му върна жеста, за да вкара в 80-ата минута.

Така Златан реализира своя 28-и гол за сезона от 27 мача, подобрявайки своя рекорд, който постави преди десет дни, когато стана първият играч в историята на Галакси с над 24 попадения през една кампания. Капитанът на калифорнийския отбор има вече 50 гола от 54 срещи в САЩ.

Единственото попадение на домакините отбеляза английският защитник Ониуха, който беше точен в 89-ата минута.

Успехът беше 16-и за Галакси, който с актив от 51 точки си гарантира място в плейофите за шампионската титла на МЛС. Играчите на Гийермо Скелото са на трето място в Западната конференция, като изостават на 17 от градския съперник ФК Лос Анджелис.

Победата над прекия конкурент Реал обаче направи Галакси непоклатим на осмото място в класирането в оставащите два кръга на редовния сезон.