Реал спечели в Евролигата с тройка в края

Габриел Дек от Реал (вляво) пази топката от Илайджа Брайънт.

Реал (Мадрид) постигна драматична победа с 86:85 над гостуващия Макаби Тел Авив във втория кръг на Евролигата по баскетбол.

Испанският отбор стигна до втори успех в кампанията с тройка на Джейси Керъл 2,4 секунди преди края. Джордан Мики беше най-добър за домакините с 16 точки и 11 борби, а Керъл добави 14 точки.

Скоти Уилбекин наниза 22 точки за израелците, които допуснаха второ поредно поражение след неточен изстрел на Куинси Ейси със сирената.

Защитаващият титлата си ЦСКА (Москва) също продължи перфектния си старт на сезона след 79:78 над гостуващия Байерн.
Серия от 9 безответни точки позволи на руснаците да дръпнат с 60:50 в края на третата четвърт и до края те контролираха мача. Уил Клейбърн беше лидер на домакините с 15 точки, а Йоханес Фойгтман допринесе с 10 точки и 12 борби.
Грег Монроу беше най-добър за германците със 17 точки и 10 борби.

Цървена звезда постигна първата си победа в кампанията след 68:56 срещу Фенербахче пред 16 879 зрители в Белград.
Лоренцо Браун записа 13 точки и 6 асистенции за сърбите, а Джеймс Гист добави 11 точки и 8 борби.

Нандо де Коло вкара 19 точки за турците, които останаха без успех през сезона досега.

АСВЕЛ навакса изоставане от 13 точки в последната четвърт в Лион и стигна обрат срещу гостуващия Панатинайкос със 79:78.

Така французите стартираха сезона с две победи в първото си участие в Евролигата от десетилетие.
ПАО водеше с 63:50 след третата част, но домакините стигнаха до обрат с 6 безответни точки в последната минута и половина на мача.

Джордън Тейлър донесе успеха с точен наказателен изстрел 14 секунди преди сирената.Дейвид Лайти беше най-резултатен за домакините с 18 точки. а нигерийският център Тоние Джекири допринесе с 15 точки и 12 борби.

ДеШон Томас беше лидер за гърците с 22 точки и 6 борби, а Ник Калатес се отличи с 13 точки и 8 асистенции, но пропусна последната стрелба в мача, което се оказа решаващо.