Баскетболистките на Берое без грешка в Адриатическата лига

Снимка: Архив / Снимка: БТА

Отборът на Берое (Стара Загора) продължава безгрешния си ход в Адриатическата лига по баскетбол след трети пореден успех – 74:63 (18:22, 27:13, 18:14, 11:14) т. при гостуването на Цървена звезда в Белград.

Гостенките започна по-добре срещата и поведоха с няколко точки, но със силни заключителни минути на първата част сръбкините поведоха с 22:18 т. Цървена звезда имаше малко предимство до средата на втората четвърт, когато дойде подемът в играта на Берое. Баскетболистките на Таня Гатева направиха серия от 13:2 т, с която си върнаха водачеството, а на почивката вече имаха аванс от 10 т. - 45:35.

Почти през цялата трета четвърт Берое поддържаше двуцифрен аванс, а преди решителните десет минути водеше с 63:49. Заключителната четвърт бе белязана с доста грешки и пропуски от страна и на двата отбора, като до средата те бяха отбелязали само по един кош. Въпреки това, гостенките нямаха проблем да задържат аванса си. Теодора Динева бе най-резултатна с 21 точки, с 14 т. е Радослава Бъчварова, а 13 има Виолина Кочева. За Цървена звезда Милица Бойович вкара 15 т., с 11 завърши Ивана Катанич, а с 10 - Милина Мишелич.

В следващия кръг българският тим посреща Трешневка, а Цървена звезда е домакин на Партизан.