Локомотив (Пд) победи ЦСКА София

Локомотив (Пд) победи с 1:0 ЦСКА София

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 ЦСКА София, в среща от 13-ия кръг на футболното ни първенство.

В 16-ата минута Умарбаев успя да се пребори с четирима футболисти в червено на границата на наказателното поле и подаде към непокрития Томашевич, който с плътен шут отбеляза единствения гол.

В 27-ата минута Димитър Илиев се разходи в наказателното поле на гостите и пусна успоредно на голлинията, като чудото спаси „червените“ от втори гол, тъй като трима играчи на Локомотив пропуснаха да вкарат на метър пред голлинията.

В 33-ата минута Локо отново организира опасна атака след грешка на Мазику.

Ожболт му отне топката, напредна фронтално срещу вратата на гостите и вместо да подаде към свой съотборник в голова позиция, реши да шутира от 20 метра, но Бусато изби.

Малко преди края на полувремето Малинов изведе великолепно Соу сам срещу вратаря, но Луков спаси.

Втората част започна с по-активна игра на гостите, а пропуски направиха Соу и Малинов.

В 82-ата минута Локомотив  останаха с 10 човека след втори жълт картон на голмайстора Томашевич.