Волейболистите на ЦСКА с труден успех във вечното дерби

Волейболистите на ЦСКА с труден успех над Левски
Снимка: bgvolleyball

Отборът на ЦСКА се наложи над Левски с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11) във вечното дерби на родния спорт, което сега бе от втория кръг на първенството ни по волейбол при мъжете. Така възпитаниците на Александър Попов записаха първи успех за сезона, а "сините" допуснаха второ поражение.

След равностойно начало "червените" взеха ключов аванс от 16:12 след серия от три поредни разигравания и запазиха преднината до края на първия гейм. Във втората част възпитаниците на Владимир Николов на два пъти излизаха напред в резултата с по 3-4 точки при 5:1 и при 14:11 и при 19:16, но ЦСКА се връщаше в гейма. Левски все пак се възползва от следващата си добра серия, след която поведе с 23:19 и успя да затвори частта.

В третия гейм момчетата на Попов доминираха. След четири поредни точки те дръпнаха с 13:8 и постепенно увеличаваха аванса си, за да спечелят с 25:15. ЦСКА започна по-добре и в четвъртата част, като поведе с 16:11. Левски постепенно съкрати пасива си и изравни за 22:22, а при 24:23 стигна и до геймбол. "Сините" не се възползваха, но при втория си шанс при 25:24 Трифон Лапков направи успешна блокада срещу атаката на Иван Колев и с това резултатът стана 2:2 гейма.

Тайбрекът започна равностойно, но с ключова серия от три последователни точки "червените" поведоха със 7:4, а в последствие те увеличиха аванса си до 13:8. Левски успя да намали на 11:13, но за повече нямаше сили. За най-полезен играч в мача беше избран Мартин Павлов от ЦСКА, който бе най-резултатен с 19 точки.