от 21.00 часа

Александър Донски записа трета победа в Тунис

Александър Донски.

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Тръгналият от квалификациите Донски победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Маджед Килани с 4:6, 6:3, 6:4 в оспорван мач, продължил малко повече от три часа игра. Така той записа трети пореден успех в Тунис.

Българинът стартира отлично и поведе с 4:0, но със серия от седем поредни гейма Килани стигна до обрат в първия сет и поведе с ранен пробив във втория. Донски веднага върна брейка за 1:1, а след 3:3 взе три последователни гейма, с което изравни резултата.

В третата част той дръпна с 4:2 и запази предимството си до края.

За успеха Донски заработи 1 точка за световната ранглиста и 430 долара, а за място на четвъртфиналите той ще играе срещу поставения под номер 4 Корентен Деноли (Франция).