ЦСКА София вкара 4 гола за 18 минути на Етър

ЦСКА София победи Етър като гост с категоричното 4:0 в среща от 14-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Всичките попадения паднаха през второто полувреме, а в техни автори се превърнаха Евандро (63), Али Соу (68), Вив Соломон-Отабор (74) и Петър Занев (81). В 54-та минута бранителят на домакините Здраво Илиев получи втори жълт картон и бе изгонен след опасно влизане срещу Брадли Мазику.

Етър имаше своите шансове най-вече през първите 45 минути. „Виолетовите" бяха по-активни и още в началото Боджадж имаше добър шанс да отбележи. В последствие домакините създадоха опасност от пряк свободен удар, а Дани Младенов стреля неточно от близо разстояние. „Червените" отговориха с удари на Евандро и Соломон-Отабор, които бяха комфортно уловени от Христо Иванов.

Червеният картон на Илиев в началото на втората част се оказа ключов момент. Защитникът закъсня с влизането си и макар че играеше за топката, влезе доста опасно в краката на Мазику. Численото превъзходство даде и психологическо предимство на „армейците", които в рамките на само 11 минути отбелязаха три гола. В 81-та минута пък Петър Занев отбеляза за крайното 4:0.

Така ЦСКА прекъсна серията си от две загуби в гостуванията и събра актив от 25 точки за четвъртото място. Етър е девети с 14 точки.