Левски с шеста поредна победа

Баскетболистите на Левски постигнаха шеста поредна победа в първенството

Лидерът в класирането на Националната баскетболна лига Левски Лукойл постигна шеста поредна победа, след като се справи като гост с тима на Академик (София) с 94:77 точки.

Играчите на "сините" изковаха успеха си във втората и третата четвърт, които спечелиха с по 26:17. В другите две части играта бе доста равностойна.

Най-полезни за победата на Левски Лукойл бяха Райън Райт, Йордан Минчев и Куан Чийтъм, които завършиха с по 17 точки.

За домакините от Академик Александър Лилов и Цветомир Чернокожев вкараха по 16 точки.

В другия двубой от кръга Рилски спортист победи в Самоков пловдивския Академик с 91:68.

Домакините започнаха да трупат аванс в средата на втората четвърт и до края на двубоя нямаха проблеми да го увеличават.

Игор Кесар завърши с най-много точки - 18, за Рилски спортист, докато Брендън Браун прибави 17.

За Академик Васил Бачев вкара 21 точки, а със 17 остана Шакир Смит.

С победата Рилски спортист излезе на второ място във временното класиране с 11 точки от 5 победи и 1 загуба, като изостава с един пункт от тима на Левски.