Бостън Селтикс записа девета поредна победа в НБА

Джейлън Браун от Бостън забива в коша на Вашингтон.

В най-резултатния мач от деня Бостън Селтикс победи Вашингтон Уизардс със 140:133 в двубой от Националната баскетболна асоциация (НБА). На столичани не им помогнаха 44 точки на Брадли Бийл. За Бостън това е девета поредна победа.

До почивката двата отбора многократно си размениха водачеството, но още в началото на второто полувреме Бостън успя да натрупа преднина, която да запази до самия край. Петима играчи от състава на гостите преминаха границата от 17 точки, като с най-много - 25, бе Кемба Уокър, а 23 прибави Джейсън Тейтъм.

За Вашингтон над всички бе Брадли Бийл, който вкара 44 точки, но и те се оказаха недостатъчни. Новобранецът Руи Хачимура добави още 21 за столичани.

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Голдън Стейт Уориърс със 120:94 у  "Езерняците" спечелиха първата четвърт с 12 точки разлика и последната с 10.

Лброн Джеймс се отличи с 23 пункта и 12 асистенции, а за гостите ДиАнджело Ръсел отбеляза 21 точки. За "воините" това е пето поредно поражение.

Хюстън Рокетс надви Лос Анджелис Клипърс със 102:93 на свой терен, записвайки пети пореден успех. Ключова в мача се оказа първата четвърт, спечелена от "ракетите" с 31:15. Асът на Хюстън Джеймс Хардън наниза 47 точки, а Ръсел Уестбрук - 17. Близо до трипъл-дабъл за Клипърс бе Кауай Ленърд - 26 точки, 12 борби и 7 асистенции.