Славия победи във Велико Търново след 22 години

Георги Йомов (с топката) отбеляза първия гол за Славия срещу Етър.

Отборът на Славия победи с 2:0 Етър като гост във Велико Тъэрново в първи двубой от 18-ия кръг на Първа лига. Успехът изведе тима на Златомир Загорчич на петото място в класирането. „Белите“ нямаха победа на стадион „Ивайло“ от 1997 година.

Георги Йомов откри в 5-ата минута след отлична контраатака на Славия и прецизен пас на Дарко Тасевски.

В 27-ата завърналият се в титулярния състав Илиян Мицански удвои след несполучлив опит за връщане на топката към вратаря на Етър Христо Иванов от страна на Крум Стоянов като опасноста отново беше създадена от Тасевски.

Между двата гола на „белите“ Даниел Младенов от домакините стреля отблизо с глава, но националният вратар Георги Георгиев отрази удара. В края на първото полувреме Йомов улучи лявата греда зад Иванов.

През второто полувреме отборът на Златомир Загорчич направи редица пропуски като и Христо Иванов показа класа. В продължението Милен Гамаков улуча напречната греда на своята врата.