Борусия (М) се върна на върха с 4:2

Радост след гола на Емболо за 2:1.

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 4:2 срещу гостуващия Фрайбург и се завърна на върха на класирането след 13-ия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Марко Розе записаха пети пореден домакински успех в Бундеслигата и с актив от 28 точки изпревариха с точка лидера от вчера РБ Лайпциг.

Борусия имаше игрово превъзходство, създаде доста повече положения и заслужено стигна до победата.

Маркъс Тюрам откри резултата още в третата минута с добавка отблизо, но след три минути гостите изравниха след отлично изпълнен пряк свободен удар от 20 метра на Жонатан Шмид.

След серия от пропуски до почивката, включително отменен гол на Бреел Емболо заради засада и удар в гредата на Тюрам, домакините поведоха в първата си атака за второто полувреме. Патрик Херман проби от ляво и пусна към Емболо, който отблизо простреля Марк Флекен.

Три минути по-късно Борусия получи дузпа, но Емболо стреля в гредата от бялата точка, а при добавката на Флориан Нойхаус вратарят Флекен направи страхотно спасяване.

Две минути по-късно Емболо се реабилитира с добра асистенция за Херман, който направи 3:1 със засечка на празна врата от 6-7 метра.

Лукас Хьолер намали за 2:3 в 58-ата минута, след като засече с глава центриране от фаул от ляво на Кристиан Гюнтер.

Емболо реши всичко с втория си гол в срещата в 71-ата минута след извеждащо подаване на Нойхаус.