Барса спечели в Мадрид след гол на Меси

Лионел Меси

Шампионът Барселона спечели с 1:0 гостуването си на Атлетико в Мадрид в мача от 15-ия кръг на испанското футболно първенство.

Каталунците записаха осма победа в последните си девет мача в Ла Лига и с 31 точки оглавиха класирането само с гол по-добра голова разлика от Реал (Мадрид).

Домакините пък прекъснаха серия от десет поредни мача без поражение в шампионата и останаха на шестото място с 25 точки.

Двубоят премина двуостро, като Атлетико имаше предимство в началото.

В 7-ата минута центриране на Марио Ермосо се отклони от Ектор Фирпо и се удари в гредата на вратата на Барселона.

В 20-ата минута Ермосо получи пас в пеналта от Жоао Феликс, но ударът му беше спасен с крак от Марк-Андре тер Щеген.

Гостите постепенно изравниха играта и в 37-ата минута Луис Суарес можеше са се разпише, но от добра позиция стреля на сантиметри край целта.

Малко по-късно Тер Щеген направи ново добро спасяване след удар отблизо с глава на Алваро Мората.

В 43-ата минута гостите пропуснаха най-добрия си шанс, когато Жерард Пике стреля в напречната греда с глава след центриране от корнер.

След почивката и двата отбора създадоха по няколко добри положения, но единственото попадение падна в 86-ата минута.

Лионел Меси вкара с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле след двойно подаване със Суарес.