Майнц спечели втора поредна победа

Футболистите на Майнц (в червени фланелки) спечелиха с 2:1 срещу Айнтрахт.

Треньорът Ахим Байерлорцер постигна втора победа начело на Майнц, след като неговият отбор се наложи с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт).

Гостите останаха с 10 души, което улесни червените от Майнц през второто полувреме и те стигнаха до победата с головете на Карим Онисиво и Адам Шалай. Така с победата тимът се изкачи от 15-о на 12-о място, след като събра 15 точки.

Мартин Хинтерегер откри резултата за гостите от Франкфурт в 33-ата минута, но малко преди края на първата част Доминик Коор беше отстранен заради спиране на чиста голова възможност. Айнтрахт инкасира трето поредно поражение и пропусна шанса да се доближи до местата за европейско участие, оставайки на 10-а позиция.

Лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) води с 28 точки, пред РБ Лайпциг с 27 и Шалке с 25 точки.