ЦСКА 1948 изненада Берое и е на четвъртфинал за Купата след мач със 7 гола

Футболистите на ЦСКА 1948 са на четвъртфинал.
Снимка: Иван Йочев/Sportal.bg

Втородивизионният ЦСКА 1948 е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България по футбол. Отборът се наложи над елитния Берое с 4:3 в Стара Загора.

Васил Шопов откри резултата в шестата минута. Той получи необезпокояван подаване в наказателното поле и простреля вратаря на домакините Душан Перниш.

Педро Еуженио изравни секунди след това с удар от близо. В 11-ата минута Иван Минчев от Берое изпълни отличен падащ лист, но топката разтресе напречната греда на Даниел Наумов.

Денислав Александров отново изведе втородвизионния отбор напред в 36-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле беше най-съобразителен. Отново той вкара за 3:1 за тима на Йордан Юруков, след като напредна сам срещу вратаря и беше точен в 41-ата минута.

Ерол Алкан с глава намали за състава на Димитър Димитров-Херо в добавеното време в края на първата част.

Шопов вкара втория си гол за софиянци в 60-ата минута. Той получи пас от Александров около точката на дузпата и успя да промуши топката през куп от тела за 4:2.

Ибрахима Конте се разписа с глава за Берое в 75-ата миунта след центриране на Александър Василев. Малко преди това попадение на появилия се като резерва Мартин Камбуров беше отменено от главния съдия Ивелин Занев заради засада.

Момент от мача Берое - ЦСКА 1948 3:4.

Друга резерва на домакините – Виктор Генев, беше близо до това да изпрати мача в продължентия, но ударът му с глава бе избит от вратаря на ЦСКА 1948 Наумов.