Победи за Берое и Монтана в Адриатическата лига

Отборите на Берое и Монтана спечелиха своите мачове от осмия кръг на турнира по баскетбол при жените Адриатическа лига.

Защитаващият титлата си тим от Стара Загора постигна седма победа - над босненския Бановичи със 107:68 (30:19, 29:10, 29:14, 19:25) като домакин. Домакините нямаха никакви трудности по пътя към победата и спечелиха категорично всяка една от първите три четвърти. Най-резултатна за Берое бе Теодора Динева с 26 точки. Още 15 прибави Адиджа Адамс, а опитната Жаклин Златанова остана с 14 точки и 12 борби. За Бановичи Ирена Вранчич реализира 17 точки.

Впечатляваща победа постигна и шампионът на България – Монтана, който се наложи като домакин над непобедения до момента състав на Цинкарна Целе (Словения) с 84:79 (17:26, 18:23, 22:13, 27:17). Баскетболистките на Стефан Михайлов изоставаха с двуцифрена разлика на полувремето, но с много силна игра след почивката успяха да обърнат хода на мача. Тина Требец бе над всички за Монтана с 35 точки. 13 прибави Христина Иванова, а с 12 точки и 14 асистенции приключи Матеа Тавич. За Цинкарна Паулина Херслер и Андреона Кийс вкараха по 21 точки.