Смениха Соколов при победа на Зенит

Цветан Соколов (№1) постигна 7 точки за успеха на Зенит
Снимка: FIVB

Отборът на Зенит (Казан) постигна първа победа на световното клубно първенство по волейбол в Бетим (Бразилия) – 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21) срещу катарския Ал Райан. Така руснаците записаха първи успех след загубата от местния Сада Крузейро, който пък надигра и четвъртия тим на турнира - Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:0 (25:23, 30:28, 25:15). Националът Цветан Соколов започна като титуляр за Зенит, но бе сменен в третия гейм от Денис Земченок и завърши със 7 точки (41% ефективност в атака).

Срещата бе прекъсната в началото при 4:0 за катарците в първия гейм заради токов удар в залата. След това съперникът на Зенит изненадващо продължи с добрата си игра и взе първия гейм. Впоследствие руснаците постепенно наложиха темпото и спечелиха мача. Най-полезни за Зенит бяха появилите се в игра като резерви Андрей Сурмачевский (1 ас и 83% ефективност в атака) и Фьодор Воронков (2 аса и 90% ефективност в атака) с по 11 точки. За тима на Ал Райан португалският национал Марко Ферейра (1 блок, 2 аса и 71% ефективност в атака) и бразилецът Маркуш Винисиуш (1 блок, 1 ас и 57% ефективност в атака) реализираха по 15 точки.

Тази вечер (5 декември) Зенит ще играе срещу бившия тим на Соколов - Кучине Лубе (Чивитанова), а след това от 1,30 часа през нощта Ал Райан ще излезе срещу домакините от Сада.