Волейболистките на Левски губят в евротурнир

Снимка: Спортал

Женският отбор на Левски загуби първия си мач от третия по сила европейски клубен турнир по волейбол Чалъндж къп гост на швейцарския Пфефинген (Аеш) с 1:3 (21:25, 21:25, 28:26, 15:25). Срещата шестайсетфиналите се игра пред едва около 200 зрители в зала „Льохренакер“, а реваншът е на 19 декември (четвъртък) от 17 часа в зала „Христо Ботев“ в София. Сините волейболистки трябва да спечелят поне с 3:0 или 3:1, за да стигнат до т.нар. златен гейм.

При друг резултат швейцарският отбор продължава на 1/8-финалите, където следващият съперник е победителят от двойката между германския Лейдис ин Блек (Аахен) и шведския Енгелхолм.

Най-много точки за Левски отбеляза Моника Кръстева - 23 (1 блок и 46% ефективност в атака), а за домакините Аеш Дора Гроцер също постигна 23 точки (6 аса!, 1 блок, 35% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане).