от 17.00 часа

Локо (Пд) обърна Литекс и продължава за Купата

Димитър Илиев отбеляза двата гола за Локомотив.
Снимка: Sportal.bg

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) продължава защитата на трофея си, след като надделя с 2:1 над втородивизионния Литекс в осминафинална срещу от турнира за купата на България по футбол.

До успеха  у дома обаче "черно-белите" стигнаха доста трудно, като се наложи да обръщат двубоя, след като съперниците им поведоха в резултата през втората част.

Димитър Илиев вкара двете попадение за домакините в последния четвърт час.

В днешния мач локомотивци не можеха да разчитат на наказания си защитник Стивън Езе и на старши треньоря си Бруно Акрапович.

През първото полувреме пловдивчани имаха надмощие, но проявиха неточен мерник пред вратата на съперника.

Ловчалии се бориха мъжки и разчитаха на контраатаки. При една от тях в 66-ата минута Иван Митрев се възползва от грешка на Милош Петрович и откри резултата.

Локомотивци реагираха и се хвърлиха в атаки. В 75-ата минута Димитър Илиев изравни за 1:1, разписвайки се във вратата на противника след подаване на Бирсент Карагарен.

Натискът на "черно-белите" продължи и в 87-ата минута отново Илиев донесе победата на своя отбор с втория си гол в мача след центриране на Георги Илиев и грешка на вратаря на Литекс Петър Петров.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.