Арсенал продължава да буксува и при Фреди Люнгберг

Фреди Люнгберг

Арсенал продължава да буксува в първенството на Англия и при временния си мениджър Фреди Люнгберг. "Артилеристите" загубиха с 1:2 при домакинството си на Брайтън.

В мача от 15-ия кръг Адам Уебстър даде преднина на гостите в 36-ата имнута, Александър Лаказет изравни в 50-ата, а победата за "чайките" донесе Нийл Мопей 10 минути преди края.

След този резултат Арсенал едва се задържа в челната десетка на класирането с едва 19 точки от 15 мача.

Момчетата на Фреди Люнгберг са на цели 10 точки зад четвъртия Челси, докато разликата до 18-ия Евертън е 5 точки. Брайтън е 13-и с 18 пункта.

В другия мач в четвъртък вечер Нюкасъл победи като гост Шефилд Юн с 2:0 с попаденията на Сен-Максимен в 15-ата и Джонджо Шелви в 70-ата минута. Двата отбора имат по 19 точки в средата на таблицата.