Костадинов и Арсенал с нов успех

Георги Костадинов продължи договора си с руския Арсенал (Тула)
Снимка: архив

Националът Георги Костадинов игра цял мач за победата на своя Арсенал (Тула) с 4:0 срещу Локомотив Москва в мач от 19-ия кръг на руското първенство.
Костадинов се представи на добро ниво, а в 73-а минута за фаул срещу него реферът даде втори жълт и червен картон на защитника на Локомотив Мацей Рибус.
И четирите гол паднаха през второто полувреме, като точни бяха Игор Горбатенко (48), Евгений Луценко на два пъти (64, 78) и Горан Чаушич (83).
В класирането Арсенал заема шесто място с 25 точки, а Локомотив е втори с 34 точки.

Срещата ще се запомни с организирания протест на феновете и на двата отбора, които в 30-а минута напуснаха трибуните. Акцията бе организирана от ултраси на Спартак, които призоваха всички фенове на отборите от руската Висша лига да напускат трибуните в 30-а минута на 19-ия кръг в знак на несъгласие с акция на органите на реда, при която бе задържан лидерът на феновете на Спартак и осъден по бързата процедура да не посещава спортни събития в продължение на година и половина.