от 07.00 часа

Лил с трета поредна победа за седмица

Лил

Лил постигна трета поредна победа за по-малко от седмица и се изкачи на третото място във френското футболно първенство. Лил се наложи над Дижон с 1:0 миналия уикенд, във вторник спечели и срещу Лион с 1:0, а в откриващия мач на 17-ия кръг спечели със същия резултат и срещу Брест. Виктор Осимен вкара единствения гол срещу Брест в 16-а минута и Лил заема трето място в таблицата с 28 точки преди останалите мачове от кръга.

Олимпик Лион разгроми предпоследния Ним с 4:0 като гост и вече е пети с 25 точки.

Ним игра с девет души цяло второ полувреме, което предопредели тежката загуба. Домакините останаха с човек по-малко още в 5-а минута след червен картон на Тео Вал, а пет минути преди почивката и Гаетан Пакиес пое преждевременно към съблекалнята. Мемфис Депай се отличи с два гола, а по веднъж за успеха на Лион се разписаха Хусем Ауар и Андерсен.