от 17.00 часа

Евертън изненада неприятно Челси

Евертън - Челси

Евертън спечели с 3:1 у дома срещу Челси в първата среща от 16-ия кръг в английския шампионат по футбол. Мачът беше дебют за временния мениджър на "карамелите" Дънкън Фъргюсън, заменил уволнения заради слаби резултати Марко Силва. Ричарлисън с глава вкара първия гол в полза на домакините от Ливърпул още в петата минута след центриране на Джибрил Сидибе.

Четири минути след почивката Доминик Калвърт-Люин се измъкна от отбраната на лондончани и лесно реализира втория гол във вратата, пазена от Кепа Арисабалага. В 52-ата минута Матео Ковачич с удар от дистанция върна интригата в мача, преодолявайки национала Джордън Пикфорд. Шест минути преди изтичане на редовното време отново Калвърт-Люин беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и оформи крайното 3:1.

След този успех Евертън се изкачи на 14-о място и вече има 17 точки, докато Челси остава на четвърта позиция с 29 точки.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.