Манчестър Юнайтед спря Манчестър Сити за титлата

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 като гост Манчестър Сити в 16-ия кръг от английското футболно първенство и отказа шампионите от защита на титлата им от миналия сезон. Маркъс Рашфорд от дузпа в 23-ата минута даде аванс за 20-кратните шампиони след намесата на видео асистент съдията при нарушение в наказателното поле на Бернардо Силва срещу английския национал Рашфорд. Шест минути след това Антони Марсиал отбеляза след асистенция на Даниъл Джеймс. В края на първата част Габриел Жесус пропусна от чиста позиция да върне Манчестър Сити в срещата.

През втората част домакините бяха значително по-активни, но Юнайтед имаше опасни контри, които можеха да решат всичко в двубоя. Виктор Линдельоф се намеси отлично след опасен удар от наказателното поле на Кевин де Бройне. В 72-ата минута резервата Николас Отаменди, заменил принудително контузения Джон Стоунс, също беше близо до гол за Манчестър Сити, който все пак достигна до попадение пет минути преди края на редовното време. Рияд Марез центрира от ъглов удар и аржентинецът Отаменди с глава се разписа във вратата, пазена от Давид де Хеа. Минута след това испанският вратар направи спасяване след опасен удар на Марез.

След това поражение Манчестър Сити е на трето място в класирането и вече изостава на 14 точки след лидера Ливърпул. Манчестър Юнайтед завършва отлична седмица, след като преди три дни спечели с 2:1 у дома срещу Тотнъм. Целта пред "червените дяволи" остава класиране в първата четворка във Висшата лига.

Днес заемащият втора позиция състав на Лестър гостува на Астън Вила, а в понеделник е лондонското дерби между Уест Хям и Арсенал.