от 09.00 часа

Байер (Леверкузен) надигра Шалке в Германия

Байер (Леверкузен)-Шалке

Футболистите на Байер (Леверкузен) победиха с 2:1 у дома Шалке 04 в късния съботен мач от 14-ия кръг в германския шампионат. Четвърт час след началото Лукас Аларио се разписа във вратата на "сините" с глава след центриране от корнер на Леон Бейли. Опасните ситуации пред двете врати следваха една след друга, но едва девет минути преди края на редовното време "аспирините" вкараха втори гол в срещата. Отново Аларио беше точен с удар от наказателното поле след асистенция Чарлз Арангиз. В ответната бърза атака на Шалке се стигна и до гол във вратата на домакините. Бенито Раман беше оставен непокрит в наказателното поле и реализира почетно попадение за гостите, които се намират на четвърто място в класирането с 25 точки.

Байер (Леверкузен) се изкачи на шестата позиция в Първа Бундеслига също с 25 точки. Днес са мачовете Унион (Берлин) срещу Кьолн и Вердер (Бремен) срещу Падерборн.