Аталанта и Манчестър Сити продължават в Шампионската лига

Габриел Жезуш

Отборите на Манчестър Сити и Аталанта се класираха за осминафиналите на футболния турнир Шампионска лига, след като заеха първо и второ място в трета група.

Аталанта спечели второто място, след като победи с 3:0 Шахтьор Донецк в директния мач за квота за осминафиналите. Италианците са втори със седем точки, следвани от украинците с шест и Динамо Загреб с пет.

Тимоти Катание се възползва от неуспешен опит за изчистване на центриране в 66-та минута и се разписа за 1:0 в полза на Аталанта, а домакините получиха червен картон в 77-та минута заради удар без топка на бразилеца Додо. Три минути по-късно Руслан Малиновски центрира ниско, а Марио Пашалич засече топката на близка греда за 2:0 в полза на Аталанта.

Робин Гозенс пък се разписа в добавеното време за крайното 3:0 и изпрати Шахтьор в турнира Лига Европа.

Съставът на Манчестър Сити спечели групата с 14 точки, след като победи Динамо Загреб с 4:1 като гост.

Даниел Олмо даде преднина на хърватите в десетата минута, но Габриел Жезуш (34', 50', 54') отбеляза хеттрик, а Фил Фоудън (84') довърши Динамо с четвърти гол.