Холандия спечели световната титла по хандбал

Холандките ликуват със световната титла.

Холандия спечели световното първенство по хандбал при жените в Япония. В двубоя за титлата холандките победиха с 30:29 (16:13, 14:16) състава на Испания. Испанският тим повеждаше с четири гола аванс на четири пъти през първото полувреме на финала. Последните минути преди почивката бяха изключително силни за Холандия и "оранжевите" взеха аванс от 16:13.

Холандките покачиха преднината си на 22:17 през втората част, но се стигна до 29:29 и червен картон за Серадор Ернандес само шест секунди преди края на мача. Лоис Албинг се разписа от дузпа, носейки шампионската радост в полза на Холандия. Най-резултатна за победителките стана Полман Еставана с 9 гола. Лоис Абинг добави още 7 попадения. Александрина Барбоса се отличи със 7 гола за Испания.

Холандките спечелиха световната титла за първи път, като преди това имаха сребърен и бронзов медал. Испанките загубиха първия си финал на световен шампионат.