Волейболистите с решителен мач срещу Сърбия

Националите преди мача в Берлин.
Снимка: FIVB

Националният ни отбор по волейбол за мъже излиза днес срещу европейския първенец Сърбия в решителен мач от олимпийската квалификация в Берлин.

Третата среща на нашите група "В" започва от 15 часа и 30 минути в зала "Макс Шмелинг Хале" в германската столица.

До сега България записа две победи - 3:2 гейма срещу Франция и 3:0 срещу Нидерландия, а победа ще им гарантира място на полуфиналите.

Нашите могат да се класират и при загуба, но само ако вземат два гейма от сърбите.

Сърбия започна със загуба от Франция с 0:3 гейма, а след това спечели с 3:0 срещу Нидерландия.

България е с отрицателен баланс в срещите си със Сърбия, като има едва 8 победи и 15 загуби до сега.

Женският ни национален отбор по волейбол пък ще търси първи успех в олимпийската квалификация в Апелдоорн (Нидерландия).

Българките излизат срещу домакините във втория си мач от 1-ва група, след като снощи загубиха от Полша с 1:3 гейма.