Джокович повали Надал и Сърбия изравни във финала на АТП Къп

Новак Джокович спечели в 55-ата среща срещу Рафаел Надал.

Новак Джокович надигра световния номер едно Рафаел Надал и отборът на Сърбия изравни на 1-1 победи резултата във финала на АТП Къп срещу Испания в Сидни.

Ноле се наложи с 6:2, 7:6(4) в двучасов мач и вече води с 29-26 успеха срещу този съперник. Преди това Роберто Баутиста Агут завърши без загуба, като спечели със 7:5, 6:1 срещу Душан Лайович.

Първата част беше за Джокович, който направи два пробива - в първия и седмия гейм и безпроблемно я спечели.

Надал вдигна нивото на играта си в следващия сет и се получи невероятно зрелище на корта. Левичарят от Манакор пропиля цели пет възможности за брейк в шестия гейм. Вторият в ранглистата сърбин пък изпусна два шанса за 6:5 и така се стигна до тайбрек. В него Ноле беше по-увереният. Той поведе с 6:4 точки и реализира първия мачбол след топка в мрежата от Рафа.

Мачът на двойки ще определи шампиона в първото издание на АТП Къп. Дуетите са Джокович и Виктор Троицки срещу Фелисиано Лопес и Пабло Кареньо Буста.