Реал (М) спечели Суперкупата на Испания

Реал (М) спечели Суперкупата

Реал (Мадрид) победи градския съперник Атлетико с 4:1 след изпълнение на дузпи и спечели първото издание на обновения турнир за суперкупата на Испания, проведен в Саудитска Арабия.

Мачът завърши 0:0 в редовното време и продълженията.

Капитанът Серхио Рамос вкара решаващата четвърта дузпа за Реал, след като Дани Карвахал, Родриго Гоес и Лука Модрич се разписаха преди него.

Саул Нигес и Томас Партей пък пропуснаха за Атлетико, а Киърън Трипиър вкара единственото попадение от 11 метра.

Вратарите Ян Облак и Тибо Куртоа бяха основните действащи лица през 90-те минути и продълженията, в които не паднаха голове.

Атлетико пък бе отборът, който създаде последното чисто положение в срещата в 115-ата минута, но Федерико Валверде събори откъсващия се сам срещу вратаря Тибо Куртоа пред наказателното поле и бе изгонен.

Неговата саможертва обаче бе възнаградена и Реал спечели с дузпи.

Това е 11-а суперкупа за Реал и първа за отбора зад граница.

Самият турнир ще продължи да бъде провеждан в Саудитска Арабия още две години в следствие на договора с испанската федерация в размер на 120 милиона евро.