Лукаку поведе Интер към четвъртфиналите за Купата на Италия

Белгиецът вкара два от головете за победата на "нерадзурите"

Интер победи гостуващия Каляри с 4:1 и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол.

Ромелу Лукаку се възползва от лошо върната към вратаря топка и даде аванс на "нерадзурите" още в 21-ата секунда, а в средата на първото полувреме Борха Валеро удвои, след като засече отблизо подаване от дясно на Николо Барела.

Малко след почивката Лукаку с втория си гол в срещата направи аванса на домакините класически. Белгийският таран се разписа с глава след центрирне от дясно на Барела.

Кристиан Олива намали в 73-ата минута с хубав удар от 15 метра след трикото подаване с пета на Алберто Чери, но осем минути по-късно Андреа Ранокия  оформи крайното 4:1, след като засече с глава центриране от корнер от дясно на Кристиано Бираги.

Така на четвъртфиналите Интер очаква в Милано победителя от мача между Аталанта и Фиорентина, които играят по-късно днес.