Хокеистите на България с първа победа на световното в София

България победи Нова Зеландия с 3:2.
Снимка: Хокейни новини

Националите на България записаха първа победа на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в трета дивизия в София.

Отборът ни се наложи над Нова Зеландия с 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) в оспорван двубой от група „А“ в Зимния дворец.

Българите поведоха с 2:0 след шайби на хокеиста на чешкия Млада Болеслав Мирослав Василев и на Марио Атанасов.

Представителите на Океания успяха да изравнят за 2:2 в началото на третата част.

Победното попадения за домакините отбеляза 18-годишният Ангел Джоров след самостоятелна акция в петата минута на заключителната третина.

За да продължи на полуфинал отборът ни трябва да победи на 16 януари Мексико в последния си мач от групата, за да заеме второто място. За момента двата отбора са с по три точки, но латиноамериканците са с по-добра голова разлика. Води Исландия с шест точки, а Нова Зеландия е без спечелена точка.