Виктория Томова отпадна в Мелбърн

Виктория Томова
Снимка: Торай Пан Пасифик

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия.

Тя допусна обрат срещу Моника Никулеску от Румъния и загуби след 6:1, 1:6, 4:6 в двучасов двубой в Мелбърн.

Мачът започна с пробив на достигалата до №28 в света румънка. Последва обаче истинска наказателна акция на Томова, която спечели следващите седем гейма и серията ѝ приключи при 1:1 във втория сет.

За съжаление в тази част Никулеску на свой ред спечели шест поредни гейма, за да изравни резултата.

Заключителният сет беше напълно равностоен. 24-годишната софиянка пропусна два шанса за пробив в шестия гейм, а в следващия сама отрази заплаха от брейк. Опитната румънка успя да направи решаващ пробив за 5:4 и след това сервираше за място в третия кръг на квалификациите. Никулеску поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол.

Томова записа 34 печеливши удари срещу 38 непредизвикани грешки, докато при съперничката ѝ балансът беше 25-34.

Виктория напуска турнира с 20 точки за световната ранглиста, където е на 144-ото място.