Славия постигна първа победа на лагера в Турция

Георги Йомов (с топката) отбеляза третия гол за Славия.

Отборът на Славия записа първа победа на лагера в Сиде, Турция, след като се наложи с 3:2 над руския Оренбург.

Радослав Кирилов откри резултата в полза на „белите“ в края на първото полувреме. В 44-ата минута центриране на Галин Иванов по земя беше засечено от него, топката се отклони от крака на защитник, отби се напречната греда и влезе във вратата на Дмитрий Ландаков.

Вторият гол за Славия беше дело на Емил Стоев в 62-ата минута след пас на Ивайло Димитров.

Оренбург намали резултата в 75-ата минута, когато се разписа Георгий Зотов.

Българите отбелязаха трети гол в 84-ата минута. Той беше дело на Георги Йомов, който беше изведен сам срещу вратаря от Стоев.

В самия край Кулишов вкара второто попадение за руския отбор.

В първия си мач в Сиде Славия завърши 2:2 с украинския Олександрия.

На 25 януари избраниците на Златомир Загорчич ще играят проверка с латвийския Спартакс (Юрмала).

Отборът на Славия (първо полувреме): Георги Георгиев, Андреа Христов, Костантин Иванов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Галин Иванов, Филип Кръстев, Дарко Тасевски, Радослав Кирилов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков.

Славия (второ полувреме): Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Васил Добрев, Петър Патев, Янис Карабельов, Георги Вълчев, Георги Йомов, Емил Стоев, Мартин Атанасов, Ивайло Димитров.