от 19.00 часа

Първа победа на Марица в Шампионската лига

Волейболистките на Марица след победата в Москва.
Снимка: ВК Марица

Волейболистките на Марица Пловдив победиха с 3:1 гейма Динамо в Москва в мач от 4-тия кръг в 5-та група на Шампионската лига на Европа.

В отделните геймове -  25:23, 18:25, 25:23, 25:17
С този свой успех българският шампион запази своите шансове за класиране напред към четвъртфиналите, като пътят към тях минава през победи и в оставащите им два мача в Група "Е".

Успехът е първи за пловдивчанки в турнира, които остават последни в групата си с 4-ри точки.

За най-полезен състезател на мача (MVP) бе обявена разпределителката на Марица Лора Китипова. Огромен принос за успеха имаше и феноменалната игра в защита на Жана Тодорова. Топреализатор на срещата стана Даря Столярова с 19 точки за Динамо.

Александра Миланова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, следвана от Кремена Каменова със 17. При официалния си дебют за Марица пък Христина Вучкова впечатли с пет точкови блокади.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт.