Челси продължи към осминафиналите на Купата на Англия

Осемкратният носител на трофея Челси победи втородивизионния Хъл Сити с 2:1 като гост и се класира за петия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.

Столичани имаха превъзходство и откриха резултата още в шестата минута. Удар на Мейсън Маунт беше блокиран, но топката отскочи към Миши Батшуай, който от десетина метра я прати в мрежата.

Челси продължи да доминира, а до почивката Рос Баркли и Маунт пропуснаха отлични ситуация да увеличат преднината на лондончани.

В 64-ата минута Фикайо Томори направи 2:0, след като засече отблизо центриране на Баркли от фаул от дясно към далечната греда.

В 78-ата минута полският национал Камил Гросицки намали, след като ударът му от фаул от 18 метра се отклони от крака на застаналия в стената Матео Ковачич и влетя в десния ъгъл на Вили Кабайеро, но за повече домакините нямаха сили.