Балкан срещу Левски във финалната среща за купата на България

Баскетболистите на Балкан (в бяло) победиха Рилски спортист.

Балкан (Ботевград) ще бъде съперникът на Левски Лукойл във финала за купата на България по баскетбол при мъжете в неделя.

Във втория полуфинал в зала "Универсиада" шампионът Балкан се наложи над Рилски спортист с 82:75 (25:17, 16:19, 28:22, 13:17).

За разлика от първия полуфинал, в който Левски Лукойл разби Берое с 81:62, във втория интрига имаше до финалната минута. Рилски спортисти изглеждаше обречен при изоставане от 63:75, но след серия от 12:0 точки докара резултата до равенство само 3:05 минути преди края.

Символичните гости от Самоков дори можеха да поведат в резултата, но Тихомир Желев и Златин Георгиев пропуснаха стрелби от тройката. В същото време Балкан показа по-хладен ум, а след тройка на Крис Минков 83 секунди преди края успехът на ботевградчани бе подпечатан.

Най-резултатен за победителите от Балкан бе точно Минков с 15 точки. Кени Хол и Дайшон Найт добавиха по още 13 точки, а с 12 завърши Михайло Секулович.

За Рилски спортист Тихомир Желев реализира 20 точки, докато Кзавиер Джонсън вкара 18.

Мачът за отличието между Левски Лукойл и Балкан е в неделя от 18:00 часа в зала "Универсиада".