ПСЖ с лекота стигна полуфинал за Купата на Франция

Пари Сен Жермен разгроми като гост Дижон с 6:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция по футбол. Още в първата минута домакините си отбелязаха автогол, след като Уесли Лотоа вкара топката в собствената си врата.

Домакините изравниха в 13-ата минута след попадение на Мунир Чуиар, но в последната минута на първото полувреме Килиан Мбапе завърши с гол контраатака на гостите и направи 2:1 за ПСЖ.

В 50-ата минута Тиаго Силва вкара трети гол за своя тим, а пет минути по-късно се разписа и Пабло Сарабия. Сену Кулибали си вкара автогол за 5:1 в 86-ата минута, а с второто си попадение в двубоя Сарабия фиксира крайния резултат в първата минута на добавеното време.

Миналата година ПСЖ не успя да спечели трофея, след като загуби на финала от Рен с 5:6 след изпълнение на дузпи, а редовното време завърши 2:2.