Без българки в четвъртфиналите на европейското в Лиевен

Мария Мицова
Снимка: Личен архив

България спечели с 5:0 победи срещу Уелс в последния си мач от група 5 на европейското отборно първенство по бадминтон за жени във френския град Лиевен.

В отделните срещи Мария Мицова надделя над Джордан Харт с 21:10, 21:18 за 31 минути, Мария Делчева разгроми Джазмин Оуен с 21:3, 21:6 за 15 минути, а 15-годишната Калояна Налбантова дебютира на шампионата с успех над Ейми Уайтман с 21:12, 21:18 за 25 минути.

На двойки Мария Мицова и Димитрия Попстойкова победиха Джазмин Оуен и Кейти Уайтман с 21:10, 21:2 за 18 минути, а Мария Делчева и Христомира Поповска разгромиха Алис Палмър и Ейми Уайтман с 21:5, 21:8 за 18 минути.

България завършва на второ място в класирането в групата с две победи и една загуба. На първа позиция е Унгария с три успеха в три срещи. Само победителят в групата продължава на четвъртфиналите. Така България приключва участието си в шампионата.