Валенсия и Атлетико (Мадрид) си вкараха по два гола

Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 2:2

Отборите на Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 2:2 в началния мач от 24-ия кръг на испанското първенство по футбол. Съперниците изиграха зрелищен за зрителите мач на стадион „Местая“, като гостите на два пъти повеждаха в резултата, а накрая домакините идпуснаха шанс да стигнат и до обрат след пропуски на Гамейро и Лопес. Така Атлетико събра 40 точки и се завърна на четвъртата позиция, докато Валенсия е шести с 38.

Гостите от Мадрид откриха в 15-ата минута чрез Маркос Йоренте.  В 40-ата минута Валенсия изравни чрез Гомес. Едва три по-късно Томас с удар извън наказателното поле върна аванса на "дюшекчиите". В 59-ата минута домакините стигнаха отново до равенство, когато след центриране в наказателното поле Кондогбиа порази мрежата на Атлетико.